4. Radovan Babic; Aj terapeut potrebuje terapiu: Vyriešené problémy z mojich minulých životov

10.10.2018

Vyhľadávanie príčin problémov v minulých životoch je nevyhnutná súčasť našej terapeutickej praxe. V terapii s nami stačí, keď ste niečomu takému aspoň štipku otvorení. Problémy: Vyhynuté dinosaury (Davová psychóza Folie Deux); Post-traumatický stres; Potopené kontinenty; Zneužité technológie; Problémy s fantáziou; Panická hrôza zo zubára...

Obsah

Prečo práve minulé životy

Žial, smútok za dinosaurami; kolektívna trauma/davová psychóza (Folie Deux)

Post-traumatický stres; Strach zo zneužitia technológií

Strach mať fantáziu, strach z čiernej mágie, Zneužité technológie v stredoveku

Panický strach zo zubára, strach z bolesti v ústnej dutine

Prečo práve minulé životy

Tak ako každý z nás, tak aj ja som si na tejto planéte prešiel rôznymi mnohými minulými životmi, v ktorých som nazbieral rôzne skúsenosti, príjemné aj nepríjemné zážitky, ktoré využívam ako relevantné príkladné situácie aj v mojej terapeutickej praxi. Mnohým mojim klientom tieto príklady pomohli, verím, že pomôžu aj Vám.

Zoberte prosím taktiež na vedomie, že na tieto zážitky a spomienky z minulých životov som sa "rozpamätal":

 • Skrz moje vlastné dlhoročné čistenie a odstraňovanie mojich vlastných príčin problémov.
 • Zároveň pri práci s mnohými mojími klientami, kde sa naše línie vzájomne pretli - najpr. pri terapii sme takto odstraňovali mnohé karmické nezrovnalosti medzi mnou a mojimi klientami, spracovávali príčiny problémov klientov z týchto našich "spoločných" minulých životov a pod.

Trauma, žial a smútok za vyhynutými dinosaurami; Príklad fenoménu kolektívna trauma/davová psychóza (Folie Deux)

Príčina traumy: Ultimátne vyhubenie dinosaurov, cca 53 000 pred n.l.

Tak ako možno mnohí z vás, aj ja som mal až 2 minulé životy v Atlantíde, ktorá sa dátuje 200 000 pred n.l. až cca 10 500 pred n.l. Atlantída sa potopila celkom na 3x (Publikácia: Edgar Cayce on Atlantis).

Môj príbeh, a vôbec môj prvý život vo forme zvieraťa-dinosaura, žačal v Atlantíde práve v období 53 000 pred n.l. Toto obdobie je známe ako druhé potopenie Atlantídy a zároveň aj obdobie, kde boli atómovými zbraňami a inými technológiami ultimátne a oficiálne vyhubené všetky dinosaury z celého sveta.

Do tejto doby dinosaury a ľudia žili v symbióze, ko-existencii a v harmónii s prírodou. Dnes existujú dôkazy existencie dinosaurov a ľudí:

 • Soška, kde človek sedí na stegosaurovi, múzeum Márie Reichovej, Nazca, Peru.
 • Stopa dinosaura (malého jaštera) vedľa ľudskej stopy - nájdená v močiari, niekde na ostrovoch v Pacifickom oceáne.

Avšak dinosauri boli zlými ľuďmi a zlými silami poštvané proti ľuďom, čo bolo vytvorenie zámienky pre ich ultimátne odstránenie. Mnohí dobrí ľudia napr. vo vedúcich funkciách boli zmanipulovaní a oklamaní, aby odsúhlasili vyhubenie dinosaurov.

Mnohé známe osobnosti nám dnes navrátili dinosaurov skrz ich výčitky svedomia, uvedomenia si, čo urobili zle v minulosti. Medzi tieto osobnosti patria:

 • Mnohí tvorcovia filmov Jurský park, kde znova chceli poukázať na to, že dinosauri a ľudia kedysi žili spolu.
 • Niektorí iní moji klienti, s ktorými som spolupracoval a stále spolupracujem, sa dokonca podieľali na záchrane a prežití niektorých tvorov. Nessie, známa taktiež pod menom Loch Nesská príšera je príkladom jedného takéhoto dodnes prežívajúceho tvora. Tvor bol špeciálne geneticky a technologicky "poupravený", aby dokázal prežiť dodnes.
 • Mnohé dinosaury boli poukrývané do oblastí, ktoré sú stále aj dnes na mape označené ako biele miesta alebo ako neprebádané miesta planéty. Tieto tvory tu majú svoj kľud ale zároveň aj strážcov, ktorých účelom je postarať sa, aby tieto tvory a dinosaury mali kľud od civilizácie. Ako príklady takýchto miest sú miesta popísané v literárnych dielach:
  • Sir Artur Conan Doyle - Stratený svet.
  • Jules Verne - Cesta do stredu zeme.

Ako som spomenul, môj prvý zvierací život na tejto planéte od stvorenia mojej duše bol v podobe bylinožravého dinosaura. Tam som mal moju dinosauriu partnerku (Jedna moja klientka), od ktorej som napríklad schytal aj prvý bozk vôbec v mojej existencii - olíznutie na tvár. Našou úlohou okrem bežného dinosaurieho života bolo robiť spoločnosť významným deťom (iní moji klienti), ktoré sme zároveň aj chránili. Ultimátny účel bol dopraviť ich do úkrytu a schovať ich pred atómovými zbraňami. Ja sám som v tomto živote zahynul účinkami atómovej zbrane. Toto vo mne vyvolalo mnoho potláčaných emócií ako napr hnev, žiaľ, nenávisť k zneužitým technológiám a mnohé ďalšie. Väčšina týchto emócií bola u mňa spracovaná hneď po smrti v tom živote, a nejaké dozvuky boli u mňa spracované už v tomto živote.

Prečo som vlastne napísal o dinosauroch?

Možno mnohí z nás si to neuvedomujú, ale problematika dinosaurov a ich vyhubenie je dosť závažný problém u mnohých ľudí, vrátane niektorých mojich klientov - táto problematika je u mnohých v podobe blokov a nespracovaných traumatických udalostí. Je to príklad toho, čo v psychológii nazývame kolektívna trauma, alebo pre Vás ktorí ste videli akty X, tento jav sa v medicíne nazýva aj Folie Deux - Davová psychóza.

Druhý dôvod je ten, že tak ako pre mňa, pre našich klientov, tak aj pre vás existuje nádej, že dinosauri neboli zo sveta vyhubené až tak kompletne, ako sme si pôvodne mysleli...

Post-traumatický stres zo starodávnych vojnových konfliktov; Strach zo zneužitia technológií; Žial a smútok za Atlantídou a jej technológiami; Žiaľ a smútok za Veľkou pyramídou v Gíze

Pre správne pochopenie post-traumatického stresu Vám uvediem určitú spojitosť z môjho súčastného života. Táto porucha sa väčšinou vzťahuje ku vojakom, ktorí zažili mnohé traumy počas boja, úmrtia ich známych, priateľov a pod. Takýmto ľuďom sa najčastejšie vynárajú spomienky na dané obdobie, majú z toho nočné mory, halucinogénne skúsenosti a mnohé iné sprievodné javy.

U mňa konkrétne som si v tomto živote všimol, že sa bojím búrky - konkrétne hromobitia. Keď som si spracovával príčiny, moje podvedomie mi to identifikovalo ako post-traumatický stres. Ide o to, že hlasitý, dunivý zvuk búrky bol asociovaný so situáciami v nižšie spomínanom celosvetovom konflikte, kde v tom konflikte bolo doslova hluku ako maku - padajúce bomby, technológie na ovladánie počasia, dunenie rozpoľujúcich, lámajúcich a potápajúcich sa kontinentov a mnohé iné hlasné zvuky aké si vieme v takýchto situáciach predstaviť. Tieto nižšie popísané časti som si prechádzal a postupne spracovával. K dnešnému dátumu, keď je písaný tento text, Môj strach z búrky klesol zhruba tak o 80 percent. Avšak je to proces, pomalý ale istý proces. Poďme sa pozrieť čo boli (dnes už spracované)príčiny týchto mojich problémov post-traumatického stresu a pod.

Príčina zodpovedná za môj post-traumatický stres, strach z technológií a pod.: Posledné potopenie Atlantídy, cca 10 000 pred n.l.

Toto tretie a zároveň posledné potopenie Atlantídy je poukázané a prerozprávané v oficiálnom historickom diele od gréckeho filozofa, Platóna a jeho diele Timeaus a Critias.

V tomto živote (už ako človek) som sa podieľal na technologickom rozvoji v Atlantíde - napr. stavba pyramíd, liečba a iné. Zároveň som bol svedkom ako sa technológie aj tentokrát, už potretí krát zneužili, čo spôsobilo ultimátny zánik tohoto kontinentu, Atlantídy. V tomto období bol tzv. posledný boj o Atlantídu, a bol tu aj jeden z mnohých celosvetových konfliktov, ktorého som bol súčasťou a svedkom. Toto vo mne zanechalo post-traumatický stres, a samozrejme mnohé potláčané emócie ako žial k zneužitým technológiam, nenávisť, pocity pomsty a mnohé ďalšie.


Ďalšia príčina spoluzodpovedná za môj post-traumatický stres, strach zo zneužitia technológií a pod: Prvá a druhá pyramidálna vojna, celosvetový konflikt cca do 9000 pred n.l.

Táto časť môjho príbehu sa odohráva v období, o ktorom rozprávajú historické eposy Mahabharáta a Ramayána, ktoré sa dátujú cca 9000 pred n.l. Toto bolo obdobie známe aj pod názvom druhá pyramidálna vojna - boj o Veľkú pyramídu v Gíze.

Veľká pyramída v Gíze bola postavená za mierovými účelmi cca 10 500 pred n.l. (Výklady Edgara Cayca/ Edgar Cayce readings), ja som sa podieľal aj s inými na jej stavbe. Avšak pyramída bola v tomto konflikte zneužitá ako strašná zbraň. Nakoniec sme boli donútení pyramídu rozobrať, niektoré jej komponenty zničiť a poukrývať. Bolo to v podstate dokončenie celosvetového konfliktu popísaného vyššie. Opäť raz, aj tu u mňa vznikol post-traumatický stres, mnohé potláčané emócie voči zneužitým technológiam, na ktorých budovaní som sa sám pôvodne podieľal rovnako ako mnoho žiaľu a smútku voči osobám a všemožným "bytostiam", ktoré doslova umreli pred mojimi očami.

Verím, že drvivú väčšinu týchto problémov mám už dneska spracované.

Poznámka: Zánik Atlantídy, Veľká pyramída v Gíze a mnohé iné historické udalosti sa tiež považujú za kolektívnu traumu pre mnohých z nás, ktorí sme v týchto obdobiach mali minulé životy.

Čo je ale taktiež dôležité, tieto moje vlastné skúsenosti s post-traumatickým stresom viem zapriahnuť aj v terapii, kde som veľmi silnú podobnosť identifikoval napríklad aj u jedného malého chlapca, taktiež môjho klienta. Po identifikácii príčiny, tento stres s klientom postupne a v súčastnosti stále spracuvávame.

Taktiež z terapeutického hľadiska, post-traumatický stres je vlastne výhoda že ho máme. Prečo? Sú to signály a identifikátory tela skrz rôzne vyššie popísané symptómy a sprievodné javy a telo nám dáva príležitosť tohto post-traumatického stresu sa zbaviť raz a navždy napr. aj v podobe našej terapie.

Hnev, žial, smútok a iné potláčané emócie zo zneužitých technológií a mágie zo stredoveku; strach z čiernej mágie; strach z drakov; strach mať predstavivosť a fantáziu

Stredovek je obdobie známe mnohým ľuďom. Možno už menej ľuďom je známe, že stredovek je aj obdobie, kde bol rozkvet mágie, technologický rozkvet v podobe napr. stavania katedrál a pod.

Aj v tejto časti obdobia som bol svedkom, kde sa zneužili technológie a mágia na ničivé a deštruktívne účely.

Podieľal som sa na obranných misiách pararelných svetov - krajín a dimenzií fantázie ako je napr známa krajina druidov, Aibon a mnohé jej podobné.

Lietajúce a rozprávajúce psy ako napr. Falco, ktoréo sme mohli vidieť vo filmoch Nekonečný príbeh, obrovské korytnačky (Morla bola jedna z nich pomenovaná v rozprávke Nekonečný príbe), na ktorých boli tieto krajiny a mestá postavané, hovoriace draky, škriatky, víly, jednorožce a pod. Mnoho z týchto bytostí a tvorov ma sprevádzalo na mojich cestách. Avšak, veľakrát som bol svedkom smrti takýchto tvorov čo mi spôsobilo samozrejme ďalšie potláčané emócie ako žiaľ, smútok, bezmocnosť, taktiež napríklad strach z drakov, ale zároveň to v tomto živote podnietilo moju fantáziu, po spracovaní príčin z tohto obdobia sa odstránili limity mojej mysle, limity mojej fantázie čoho výsledkom je, že čím viac máme vedomostí, a čím väčšiu máme fantáziu, tým viac príčin vieme v terapii s klientami vypátrať a následne odstrániť. 

Trauma a panický strach zo zubára; strach z bolestí v ústnej dutine

Najhlavnejšia príčina problémov: Inkvizície a mučenia v stredoveku.

Asi najviac oficiálne známa časť stredoveku je, že stredovek je spojovaný práve s inkvizíciami, kde každý, kto disponoval nejakými schopnosťami a vlastnosťami, ktoré neboli pohodlné, alebo ktoré chceli byť utajované, tak takíto ľudia skončili v mučiarňach, upálení za živa na hraniciach a pod.

Pre mňa taktiež vznikla dosť silná trauma z tohto obdobia, čoho výsledok v tomto živote bola trauma a strach zo zubára. Túto traumu a strach zo zubára som si spracovával postupne, rádove na roky. Najčastejšie príčiny môjho strachu zo zubára boli práve príčiny, kde som bol počas inkvizícií veľakrát mučený a kde boli silné a drastické zásahy najme do úst a ústnej dutiny, najmä vytrhávanie zubov za živa, vŕtanie do ďasien, strach z nástrojov a pod.

Táto trauma zo zubára bola podnietená veľkým strachom z bolesti, kde v tomto prípade psychické bloky boli omnoho silnejšie než účinky injekcie u zubára. To skončilo veľakrát tak, že i napriek niekoľkým injekciám u zubára som napr. pri trhaní zuba pociťoval veľké bolesti, ako keby injekcia nebola vôbec. Traumu som si spracovával rádove na roky, ale komunikáciami so zubármi a informovaní ich o mojej traume a predchádzajúcich zubárskych zásahoch v tomto živote, sa mi podarilo traumu už kompletne eliminovať.

Išlo to od sedácie, cez komunikácie so zubármi, cez rôzne konzultácie a vyjadrovania pocitov, spracovávanie obrovského množstva príčin spojených s bolesťami zubov. Výsledkom bolo, že v neskoršom štádiu už tie bolesti zubov neboli už ani zďaleka v takých mierach a intenzitách ako predtým.

Bolesti zubov je dnes už možné spracovať skrz naše terapeutické postupy vrátane našich mentálnych liekov, mentálnej pyramídy, mentálnych operácií atď...